Translate

follow me on FACEBOOK

Monday, 10 December 2012

confession

Labas dar kartelį/ Hello once again,

Tikiuosi Margarita Jūsų nebenuvilia vis dažniau pasirodančiu įrašu. Šį kartą įrašas bus ilgas, išsamus ir platus ( tikiuosi ), o tai yra jūsų prašymu - apie savo gyvenimą UK. Daug kas domėjotės kaip studijos, kaip darbas ir šiaip, viskas, tad ruoškitės ir kaiskitės arbatas, prigriebkit ir sausainių , o aš Jums papasakosiu kaip GYVENU :)

I hope i don't dissapoint you with my newest entries. This post will be long, comprehensive and wide ( hope so ) because of you. I will talk about my life in UK. A lot of you asked how's my work, uni and everything, so here we go. Make yourself a tea, grab some cookies and bear with me. I will talk about my life here :)

Kai tik paaiškėjo, kad gyvensiu UK viena - buvo tikra kankynė. Kaip dabar skalbsiu rūbus ? Kokius miltelius pirkti ? Kokią telefono kortelę pasirinkti ? Kiek savaitei reikės pinigų ? Kaip greitai susirasiu darbą ? Ir taip toliau. Minčių ir baimės buvo daugiau, nei galėjau matyti ir galvoti. Tik atvykus viskas pasikeitė. Nežinau ar čia tas instinktas, kad dabar turiu rūpintis savimi ar savaime 20 metų žmogaus protas nubloškė visas abejones ir leido gyventi ramiai. Tad toms, kurioms nedrąsu dėl tokių niekučių - viskas pasikeis atvykstant. Svarbiausias dalykas turėti pas ką prisiglausti bent mėnesiuką, kol apsiprasit prie naujo ritmo, susitvarkysit visus reikalus ir susirasit tinkamą pastogę, bei pajamų šaltinį.

When it was confirmed that im gonna study in uk alone i thought about the worst. How i will do my laundry ? Which laundry products i have to buy ? Which phone card i have to choose ? How much money i need to survive in a week ? How fast i will find a job ? Etc. I was scared to death. When i moved here, everithing have changed. Don't know if it was because of the instinct that now i am on my own or is it because im a 20 year adult now. For those, who are scared to make the first step - don't be. Everything will go on it's own and it will be fine. The most important thing is to have someone who you know, who can share a flat/house with you till you find a job, suitable place to live and untill you fix all your needs.

Kalbant apie studijas. Viskas tikrai patinka, modernu, itin pritaikyta studentams. Vienintelis dalykas kas glumina - visiškas mokslo nebūvimas. Turiu omeny, esu girdėjusi, kad anglai nėra linkę į sudėtingus mokslus ir pabrėžkime faktą, kad Lietuviškos mokyklos sudėtingumo lygis yra trečioje vietoje, tad universitete tikrai nėra ką veikti. Vienintelis trūkumas tai anglų kalba. Iš tikrųjų, sunku mokytis kai tai nėra tavo gimtoji kalba, kai nemoki visų sleng'ų ir kitokių "mandrų" žodžių, tad kai kurios užduotys tampa tikrai nelengvos. Nors paskutinis ese įvertinimas įrodė, kad anglų man tikrai ne problema, ir kad mano žinios yra tikrai puikios mokytis unyje. Net nežinau ką čia dar papasakoti. Tikrai džiaugiuosi, kad mokaus čia, nes tobulėja ne tik anglų kalba, bet ir mokymosi metodai yra daug labiau priimtinesni.

Speaking about studies. They are really nice, everything is suitable for students etc. The only thing which worries  is very easy lectures and whole education. All of the topics were learnt while i was in school. Lithuanian education in schools are in the 3rd place via difficulty in Europe, so i think i describes everything. The most difficult thing in uni is english language. As it is not my first language i dont know many "smart" words and slangs, so usually i am working with the dictionary wor hours. Well, the last grade showed that my English is suitable and perfectly matches my studies so i have nothing to worry about. I am happy that i chose England to study. I improve not only my English language, but also i adopt different environment and methods of learning.
Pasakojant toliau, darbą radau VISAI greitai, be jokių didelių pastangų. Pasakysiu atvirai ir tikiuosi, mama, tu šito neskaitai, bet darbo stiiiipriai ir nuoširdžiai ir visaip kitaip neieškojau. Panešiojau CV po drabužių parduotuves. Buvau tikrai išranki darbui, tad laukiau paskutinio momento, kuomet būčiau nešusi CV po kavines ir pan. Buvau užsidegusi noru dirbti su skudurais, nes jaučiau, kad čia galėsiu būti pati geriausia, kokia tik galiu. Na ką, darbas man iškrito kaip iš dangaus ir aš tikrai buvau viena tu laimingųjų, galinčių dirbti Harrods. Pats procesas patekti čia ilgas, nuobodus, griežtas, bauginantis ir super konservatyvus. Visos "nerašytos" ir rašytos taisyklės, ideali tvarka ir visa kita mane pakerėjo, tad iš didelio noro dirbti aš čia patekau ir dabar sėkmingai dirbu vienoje aksesuarų parduotuvių "Coach". Alga fantastiška, kolektyvas BEVEIK taip pat. Studijas su darbu labai legnvai suderintu, poilsiui laiko lieka nemažai. Taip ir gyvenu :)

I found my job really accidentally. Honestly, i didn't try to look for it really hard. I left my CV's in the clothing shops. I was really choosy so i waited till the last moment so i could start giving my CV's to the caffees and restaurants. I was passionated about working with clothing and i felt that i could be the best here. Well, as i mentioned before i found my job accidentally. I was one of those luckies, who had an opportunity to work in Harrods. The process to get in here is long, borring, strict, scary and conservative. All established rules, manners and everything enchanted me. So i tried so hard to get there and i did. Now i am a succesful employee in Harrods, luxury accesories department called "Coach". The salary is amasing, my collegues are almost amazing ( some of them are just.... ). Studies and my job matches perfectly so i have a lot of time for rest and my won stuff. This is how i live :)Giveaway runs till 15th of DECEMBER. On 16th i will announce the winners. :)

38 comments:

 1. Saunuole :) lb idomu. Tai ne vien plikas, nuobodus tekstas, kaip sakoma, pilstymas is tuscio i kiaura ir atvirksciai... kazka turi, Margarita :) kiekviena karta uzsukdama pas tave ir pamatydama nauja post'a - apsidziaugiu, kaip mazas vaikas:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Labai džiaugiuosi tai girdėdama :)
   Visuomet rašau nuoširdžiai, be jokių užuolankų ir nuslėpimų. Tiesiog rašau, ką galvoju. Matyt tai sėkmės paslaptėlė :)

   Delete
  2. Aš irgi džiaugiuosi tavo post'ą naują pamačius:P sakai turi daug laisvo laiko, bet post'ų neparašai daugiau :/ būk gera, pasistenk bent kartą ar du į savaitę parašyt. Labai laukiu!

   Delete
 2. turi sarmo. ka turi tai turi :)

  ReplyDelete
 3. Žaviuosi ir linkiu didžiausios sėkmės !!! Smagu, kad esi nuoširdi ir tikra optimistė (taip atrodo iš tavo įrašų) ir Tau puikiai sekasi !! ir žinoma, nuostabiai atrodai, gražus derinukas :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Stengiuos neužsikrauti neigiamom emocijom. O ir liūdėti nėra dėl ko. Ačiū Tau :)

   Delete
 4. Aš tai įsivaizduoju, kodėl tau darbą susirasti buvo netaip ir sunku. Aš irgi tave priimčiau dirbt tikriausiai vos pamačius. Vien tavo išvaizda labai maloni. Tu atrodai tokia miela, o juk aptarnaujant customerius ir reikia to tokio fainumo:) sekmės:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. achh, kad taip viskas būtų paprasta. Ačiūū labai mane pradžiuginai, linkiu sėkmės ir tau :)

   Delete
 5. Wow, dėl darbo tai tikrai šaunuolė tu! :) Aš Paryžiuje ieškojau gal du mėnesius. Ir kai išėjus iš interviu pamatydavau dar 30 žmonių laukiančių savo eilės, kuriems, ne kaip man, prancūzų - gimtoji kalba, tai pasitikėjimo daugiau neatsirasdavo :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Taip ir man buvo, bet tikėjau savim ir man pavyko :)

   Delete
 6. Papasakok, kaip tu darba susiradai? as ir dabar dirbu, bet galvoju, kad i drabuziu parduotuve daug geriau isitrint butu nei dirbt kur dabar dirbu :) Beje puikiai suprantami tavo isgyvenimai del studiju, darbo, gyvenimo UK ir pns, nes pati tik pries metus ta pati isgyvenau :) smagu skaityt ka parasei, pati lygiai taip pat apie pradzia pasakyciau :D
  O siaip puikus tavo blogas, nei vieno iraso nepraleidziu, saunuole :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tiesiog nešiojau cv po visas parduotuves :)
   labai malonu girdėti, ačiū už pagyras.

   Delete
  2. O tu i parduotuve nuejus prasytum su manageriu pasikalbet/paklaust ar laisvu vietu turi, ar tiesiog iduotum siaip staffo paklausus?
   atsiprasau kad taip i smulkmenas leidziuosi :D

   Delete
 7. Margarita, o ką tu studijuoji? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. advertising & public relations :)

   Delete
 8. Sveika, kur galima rasti tą europos sajongoje esančių šalių švietimo sistemos skalę? Jei supratai, apie ką aš :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sveika :)
   žinok dabar nepamenu kur, aš skaičiau delfyje man rodos :)

   Delete
 9. Nuoširdžiai sakau - dievinu Tave! Geriausia lietuvių bloggerė! Džiaugiuosi, kad vis dažniau sulaukiam naujų post'ų. Galbūt galėčiau Tavęs paprašyti, kad plačiau truputuką papasakotum apie pačias studijas? Kokiame universitete ir ką ten veikiate tiksliau, nes aš maloniai nustebau, pamačiusi, kad studijuoji PR, nes ir aš pati planuoju po mokyklos baigimo studijuoti Londone šią specialybę. :) Būčiau labai dėkinga!

  ReplyDelete
  Replies
  1. ahhh, net neįsivaizduoji kaip pakilo man nuotaika :D
   pabandysiu papasakoti, nors iš tirkųjų nelabai yra ką, na kaip nors sukomponuosiu įrašą :)

   Delete
 10. I love the all black outfit! You look so good in it!
  x

  ReplyDelete
 11. Sveika, ar pati patartum studijuoti londone? As dar vis pasimetusi ir nezinau ar verta:) sunku del seimos, draugu...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sveika, patarčiau jei pati to nori ir esi pasiryžusi. Kam savęs gailėtis ir graužtis vėliau, tik papildomais rūpesčiais užsikrauni :)

   Delete
 12. Galiu pasakyti tik tiek, kad labai labai nuostabiai atrodai, nu toks elegantiškumo įsikūnijimas!:) džiaugiuosi, kad kolkas viskas taip puikiai klostosi, linkiu, kad taip ir toliau! Šaunuolė!:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. ačiū, labai malonu :)
   Linkiu ir tau to paties :)

   Delete
 13. Rafinuota stileiva -va kokie zodziai pirmiausia i galva atejo pamacius post'a :) Buvo labai idomu paskaitynet. LInkejimai !;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. ahh, ačiūū labai. Malonu, kad patiko :)

   Delete
 14. irasas galejo but ir ilgesnis!!! :DD

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na gaila, ne mano rašymo diena turbūt buvo :)

   Delete
 15. Perskaičius pirmus sakinius pagalvojau: oo, kaip smagu. BET. perskaičius visą įrašą visiškai nusivyliau.. įrašas labai trumpas, nuobodus. Ga

  ReplyDelete
 16. Na tikrai galejau placiau issamiau ir giliau :) bet cia matyt nuo zmogaus priklauso, toks tipinis pasakojimas "panesiojau cv ir man labai pasiseke, labai stengiausi" arba "bijojau del kalbos, bet viskas gerai". O kur detales? Kaip grupe univere, ispudziai po pirmos paskaitos, kokiu tautybiu zmones, kokio amziaus ar susibendravot ar tiesiog visi "asmenybes" ir etc. Atrodai Tu puikiai, tik kartais atrodo, kad isvaizda viskas ka turi :) anyway, Tu dar labai jauna, gal pribresi.

  ps. nieko izeist nenorejau komentaru, tiesiog pasamprotavau. Ne visada nuomones turi sutapti.  M-

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na ne visiems detalės svarbios, vis gi internetas ne ta vieta, kur noriu išsilieti "iki galo" ir parodyti kokia aš esu. gaila, kad nepatiko, bet tu teisi, ne visuomet nuomonės sutampa :)

   Delete
 17. o kokiame universitete studijuoji? :)

  ReplyDelete
 18. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 19. dievaži, pakvipo tokia elegancija... super Margarita!

  seku tavo blogą, gali sekti ir maniškį: https://www.facebook.com/LeFasonChik

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...